Blog > Komentarze do wpisu
Choinka z piernika

Chcieliśmy zrobić w tym roku domek z piernika ale zabrakło czasu. Zamiast tego na początek postanowiliśmy zrobić coś łatwiejszego - piernikowe choinki.

Choinka z piernika

Składniki:

- ciasto na pierniczki
- lukier
- cukrowe ozdoby na choinkę.

Przygotowanie:

Do zrobienia choinki będą nam potrzebne wykroje do pierniczków w kształcie gwiazdek w różnych rozmiarach. Czasem można kupić takie komplety od najmniejszej gwiazdki do dość dużych.

Wykroje do pierniczków

Na jedną choinkę wypiekamy wszystkie gwiazdki oprócz najmniejszego po jednym a najmniejszej gwiazdki tyle ile pozostałych plus jedna dodatkowa na gwiazdę na czubku.

Gwiazdki

Do łączenia ze sobą wszystkiego używamy lukru. My użyliśmy takiego prostego z cukru pudru rozrobionego sokiem z pomarańczy. Lepszy efekt byłby gdybyśmy użyli lukru robionego na białkach.
Więc schemat budowy: kładziemy największą gwiazdkę, do niej przyklejamy najmniejszą, potem trochę mniejszą od największej. I tak dalej, zawsze co drugą układając najmniejsze które tworzą pień choinki.

Budujemy choinkę

Ważne jest żeby kolejne gwiazdki układać tak przekręcone żeby gałęzie kolejnych poziomów nie wypadały bezpośrednio jeden nad drugim.

Zbudowane choinki

Powinno zostać nam jeszcze po jednej najmniejszej gwiazdce - malujemy ją kolorowym lukrem i odstawiamy do wyschnięcia.

Gwiazdki

Gdy lukier dobrze zwiąże choinki doklejamy czubek i lukrujemy wszystkie gałązki. Gałązki dekorujemy cukrowymi "ozdobami choinkowymi".

Dekorowanie

Choinki świetnie nadają się na świąteczny prezent, więc pamiętajmy żeby zrobić ich kila więcej.

Las choinek

A gdy święta przeminą możemy choinki schrupać.

Smacznego!

środa, 26 grudnia 2007, max_daga

Polecane wpisy

  • Akcja pierniczki. Faza 2 - pieczenie.

    Cały czwartkowy wieczór zszedł nam nad piekarnikiem, ale warto było - ponad 3 kg pierniczków powinno wystarczyć na święta :) Co do przepisu nie będę się rozpis

  • Akcja pierniczki. Faza 1 - przygotowania.

    Czego jak czego, ale pierniczków to w święta zabraknąć nie ma prawa. Podobnie jak w zeszłym roku tak i w tym zaczyna się akcja wielkiego pierniczenia. Na kuli

  • Walentynkowy talerz na ciasto

    Wystarczy wzornik i trochę kakao. Pozdrowienia dla wszystkich walentynek i walentych :)

Komentarze
smoothies
2007/12/29 11:12:17
Maxie i Dago,
fenomenalne są te wasze choinki, po prostu nie mozna się napatrzeć!!! I jak pieknie obfotografowane. Zwłaszcza ten choinkowy las jest świetny.Światecznych życzeń nie zdążyłam Wam złożyć, więc przyjmijcie chociaż bardzo serdeczne noworoczne. :)
AgusiaH

-
max_daga
2007/12/29 11:16:13
Dziękujemy i wzajemnie - wszystkiego dobrego w nowym roku!
-
usmiecham-sie
2008/01/09 08:20:02
cała choinkowa armia:)