Blog > Komentarze do wpisu
Akcja pierniczki. Faza 2 - pieczenie.

Cały czwartkowy wieczór zszedł nam nad piekarnikiem, ale warto było - ponad 3 kg pierniczków powinno wystarczyć na święta :)

Pierniczki

Co do przepisu nie będę się rozpisywać, piekliśmy według tego samego co rok temu . Pierniczki wychodzą dość grube ( mimo cieńkiego rozwałkowywania ) przez co są dość miękkie, bardziej do jedzenia niż do ozdoby.

Aniołki

Wykrawania było co nie miara, wzorki różnorakie.
W tym roku eksperymentalnie zrobiliśmy również kilka pierniczków w technologii "witrażykowej" . Polega to na tym, że w pierniczku wykrawa się otwór, w który nakłąda się pokruszone landrynki. W trakcie pieczenia landrynki się topią wypełniając otwór i tworzą 'szybkę'. Muszę się przyznać, że kilka pierniczków poległo w nieudanych próbach, ale w końcu udało się opanować tę trudną sztukę. Ważne jest, żeby landrynek nałożyć z dużą górką, inaczej landrynkowa szybka będzie bardzo cienka.

Witrażyk

sobota, 22 grudnia 2007, max_daga

Polecane wpisy

  • Choinka z piernika

    Chcieliśmy zrobić w tym roku domek z piernika ale zabrakło czasu. Zamiast tego na początek postanowiliśmy zrobić coś łatwiejszego - piernikowe choinki. Składni

  • Walentynkowy talerz na ciasto

    Wystarczy wzornik i trochę kakao. Pozdrowienia dla wszystkich walentynek i walentych :)

  • Ciasteczka za sześć rubli

    Na dnie szafy po parunastu latach odnaleźliśmy specjalistyczny przyrząd kupiony niegdyś za cenę sześciu rubli: Składniki: - 3 żółtka - opakowanie cukru wanili